notes clear
Stowarzyszenie „Spynacz” w Legnicy

Stowarzyszenie powstało pod koniec 2005 roku jako Stowarzyszenie Młodzieży „SPYNACZ”, a od 2014 roku funkcjonuje pod nazwą Stowarzyszenie „SPYNACZ” w Legnicy.


Nazwa Organizacji „SPYNACZ” nawiązuje do spinacza biurowego, który ma za zadanie spinać dokumenty i papiery, a w tym przypadku ma integrować i jednoczyć ludzi oraz tych, którzy pragną robić coś pożytecznego dla dobra siebie i innych osób. Organizacja powstała po to, aby aktywizować społecznie oraz zawodowo młodzież i pomagać jej w samodoskonaleniu się i rozwoju. Swoimi działaniami che ukazywać ludziom, że przede wszystkim ważny jest człowiek i szacunek dla niego.


W ciągu kilkunastu lat działalności Stowarzyszenie zorganizowało wiele różnego rodzaju projektów i działań. Od przeszło 12 lat jest współorganizatorem wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży pod nazwą Best Spynacz Summer Camp, w którym rokrocznie biorą udział setki dzieci z Legnicy, regionu, Polski oraz z zagranicy. Stowarzyszenie cały czas stawia przed sobą nowe wyzwania. Projekt obozu piłkarskiego w Austrii przy współpracy z SK Rapid Wiedeń czy obóz do Kalifornii w USA w 2018 roku, pokazuje jak ambitne cele realizuje.Członkowie SPYNACZA cały czas pomnażają swoje talenty i rozwijają swoje pasje, bo właśnie „Spynacz zrodzony z pasji” to gwarancja na którą ciężko pracowali. Stowarzyszenie często angażuje się w pomoc dla osób, które zgłaszają się do Nich. Istotą funkcjonowania Spynacza jest to, że członkowie robią to, na co mają ochotę. Realizują działania, które w głównej mierze sami tworzą i opracowują, m.in. projekt profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży pn. „W poszukiwaniu wartości… - młodzi dla młodych” czy turnieje gier e- sportowych „LegnicaHack_”, a od 2018 roku „Titan's Playground”.


Są organizatorami Biesiad Jesiennych dla seniorów w ramach współpracy międzypokoleniowej. Można z nimi podróżować, zdobywać wiedzę w trakcie szkoleń, dobrze się bawić i wypełnić pożytecznie czas wolny od nauki czy pracy zawodowej. Dla Stowarzyszenia nie ma problemu zorganizować bieg nocny ulicami Osiedla „Piekary”, czy koncert, który może pomóc innym. Tak było w przypadku Renaty, czy Pauliny kiedy to zbierali pieniądze na operacje. Podejmują również działania stricte wolontariackie – trzeba skosić trawę – nie ma problemu. Ubrać choinki, czy postawić szopkę – już się robi. Zgrabić liście – jasne!Wierzą, że dobro zawsze wraca, dlatego wytrwale realizują misję, jaką jest kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych oraz krzewienie wartości, jakimi są miłość, przyjaźń i szacunek.

person
Prezes Jakub Należny
location_on
Adres Sikorskiego 1, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
Strona WWW www.spynacz.pl
local_phone
telefon +48 664 976 115
KRS
KRS 0000260210
Loading icon