notes clear
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Nadzieja

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Nadzieja rozpoczęło swoją działalność w 1984 roku. Przez wszystkie lata kontynuuje cele, jakie sobie postawiło na początku swojej działalności. Zrzesza osoby z niepełnosprawnością, członków ich rodzin i przyjaciół, rozwija działalność kulturalno-turystyczną, sportową i rekreacyjną, przyczynia się do organizacji czasu wolnego swoich członków, rozwoju ich pasji i zainteresowań. Wyzwala inicjatywy w kierunku pełnego uczestnictwa niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, przyczynia się do kształtowania partnerskich postaw między społecznością ludzi sprawnych i niepełnosprawnych.

Siedzibą, a zarazem miejscem cotygodniowych spotkań członków Nadziei, jest DK Atrium. Wtorkowe spotkania to czas wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, spotkań z ciekawymi ludźmi. Dodatkowo w Stowarzyszeniu organizowane są obchody świąt okolicznościowych Wigilii, Wielkanocy, zabawy karnawałowe, andrzejkowe, dni kobiet, chłopaka, żagle bez barier, cykliczne wycieczki, wyjazdy, biwaki. W ciągu wieloletniej działalności nie zabrakło działań, które ukazują twórczość osób niepełnosprawnych. Były to wystawy rękodzieła, spotkania z twórczością pisarską członków „Nadziei". Przez lata pielęgnowana jest twórczość wokalna uzdolnionych członków.

Od 1994 roku przy Stowarzyszeniu działa „NaJdziejowy Teatrzyk”, który przygotowuje 2 przedstawienia w roku, z okazji Dnia Dziecka pn. „Niepełnosprawni Dzieciom”, oraz z okazji świąt Bożego Narodzenia.

person
Prezes Małgorzata Galanty
location_on
Adres ul. Pomorska 19, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
local_phone
telefon +48 692 619 039
KRS
KRS 0000087128
Loading icon