notes clear
Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica działa w strukturach MKS Miedź Legnica S.A.  od 8 kwietnia 2015.
Jednym z głównych celów statutowych jest integracja i aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych. Ich sztandarową imprezą jest
turniej piłkarski niepełnosprawnych intelektualnie. Wiosną grają na boisku, a jesienią w hali.
Do tej pory odbyły się trzy turnieje pod nazwą KKN Miedź Legnica Cup. Za każdym razem wzięło w nich udział ok.100 osób.
Uczestnicy wywodzą się z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Legnicy i terenu dolnośląskiego.

Organizacja działa też charytatywnie, będąc organizatorem lub współorganizatorem wielu balów, licytacji, maratonów zumby i aukcji.
Stowarzyszenie bierze czynny udział w eventach organizowanych przez inne organizacje pozarządowe . Współpracują na stałe z takimi podmiotami jak:
Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Miedź", Ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i KKN Śląsk Wrocław.
Przełamują stereotyp, że niepełnosprawny to osoba na wózku, dlatego wspierają również tych, którzy działają na rzecz innych niepełnosprawności. Są to:
"Persona ", "Jutrzenka ", "Nadzieja", DPS Legnickie Pole , "Migaj Sercem".

Przy okazji meczów 1 ligowej Miedzi, goszczą na miejskim stadionie osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane niepełnosprawnych.

person
Prezes Wiktor Czepułkowski
location_on
Adres ul. Wrocławska 93/2, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
local_phone
telefon +48 733 325 075
KRS
KRS 0000583394
Loading icon