notes clear
Ruch Kobiet do Walki Z Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Legnica

Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA - Legnica jest stowarzyszeniem, które swoją działalność prowadzi od listopada 1994 roku (23 lata).
Organizacja jest członkiem Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi. Tym samym Ruch ten jest członkiem Organizacji międzynarodowej EUROPA DONNA z siedzibą w Mediolanie.
W swojej wieloletniej pracy zajmują się profilaktyką raka piersi. Zachęcają panie do regularnych badań profilaktycznych tj. mammografii, USG piersi oraz samokontroli piersi.
Prowadzą działalność edukacyjną wśród mieszkanek Legnicy, gmin powiatu legnickiego i powiatów ościennych. Rozpowszechniają ulotki i broszury na temat czynników ryzyka
zachorowania na raka piersi oraz informują jakie czynniki mają wpływ na zmniejszenie zachorowalności na chorobę, która jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet.

Każdego roku 15 października organizują dzień aktywności fizycznej tj. Dzień Zdrowia Piersi (Breast Health Day), aby jednoczyć dziewczęta i kobiety w Europie zachęcając je w ten sposób do
walki z rakiem piersi. Organizują Pikniki Onkologiczne, Marsze ku Zdrowiu, Maratony Zumby, Koncerty Charytatywne, spotkania marcowe „Kobiety kobietom”
co roku skierowane do innych grup zawodowych np. policjantek, nauczycielek, kobiet z wiejskich ośrodków, prelekcje w bibliotekach oraz włączają się w akcje prozdrowotne organizowane
przez inne organizacje. Chcąc rzetelnie przekazywać wiedzę, szkolą się, zdobywając najnowsze informacje na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Tylko regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie nowotworu w stadium uleczalnym. Trzeba i należy je powtarzać regularnie!

person
Prezes Grażyna Majchrzyk
location_on
Adres ul. Andersa 4, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
local_phone
telefon +48 664 781 705
KRS
KRS 0000101623
Loading icon