notes clear
Polski Związek Wędkarski Koło nr 14 Legnica "MIASTO"

Polski Związek Wędkarski jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem miłośników wędkarstwa i sportu wędkarskiego, kontynuatorem tradycji zorganizowanego wędkarstwa w Polsce.
Zakres działania Koła jest dosyć szeroki, jednak przede wszystkim skupia się na dwóch kierunkach: opieka nad powierzonymi mu akwenami wodnymi oraz szeroko pojętą pracą z dziećmi i młodzieżą.
Zajmują się tym Kluby i Sekcje wchodzące w jego skład. W zakresie ochrony wód w ramach Koła działa Społeczna Straż Rybacka jako jednostka mająca chronić i kontrolować powierzone wody.
Prowadzone są również systematycznie prace porządkowe i zarybieniowe na poniższych zbiornikach i rzekach: Jezioro Kunickie, zbiornik Jezierzany, kąpielisko "Kormoran",
stawy: Pątnów i Dobrzejów, odcinki rzek Kaczawa i Czarna Woda. Bardzo często, w pracach porządkowych wędkarzy z Organizacji wspierają dzieci w ramach "Tygodnia Czystości Wód" oraz
"Sprzątania Świata". Jest to znakomita okazja nie tylko do edukacji ekologicznej najmłodszych, ale i do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
W ramach rewanżu, Koło organizuje imprezy dla najmłodszych, jak choćby Zawody z okazji Dnia Dziecka. W ramach propagowania sportu wędkarskiego
bardzo często organizowane są zawody wędkarskie w przeróżnych kategoriach - od spławikowej poprzez gruntową, muchową, na spinningowej skończywszy.

person
Prezes Andrzej Gromolak
location_on
Adres ul. Piastowska 31/1A, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
local_phone
telefon
Loading icon