notes clear
Klub Sportowy Feniks Legnica

Klub Sportowy Feniks Legnica powstał w 2012 roku i od początku swego istnienia działa na rzecz rozpowszechniania aktywności fizycznej w społeczeństwie.
Sportem przewodnim w Stowarzyszeniu jest bieganie, a w celu rozpowszechniania tej dyscypliny organizowane są darmowe zajęcia biegowe dla wszystkich mieszkańców Legnicy.
Trenerzy dopasowują rodzaj i intensywność ćwiczeń do stopnia zaawansowania różnych grup biegowych. Uczestnicy zajęć na każdym spotkaniu otrzymują profesjonalny trening biegowy,
który składa się z rozgrzewki, tzw. akcentu i schłodzenia. Trenerzy starają się przekazać wszelkie tajniki biegania oraz niezbędne ćwiczenia wzmacniające.
Zajęcia skierowane są nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodych osób, u których niezmiernie istotne jest zaszczepienie ducha sportu.

Stowarzyszenie oprócz rekreacyjnego biegania przygotowuje także zawody sportowe. Od 2012 roku Klub zorganizował piętnaście biegów i jest w tym względzie najaktywniejszą instytucją,
która organizuje zawody biegowe w powiecie legnickim. Organizacja chętnie pomaga również innym miejscowościom w przeprowadzaniu imprez sportowych.
Klub widoczny jest w takich miejscowościach jak: Jawor, Bolków, Wołów, Wałbrzych czy Wrocław.

person
Prezes Rafał Srokowski
location_on
Adres ul. Drukarska 19/4, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
local_phone
telefon +48 693 601 507
KRS
KRS 0000270261
Loading icon