notes clear
Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku „Legnickie Morsy”

Stowarzyszenie „Legnickie Morsy” skupia przede wszystkim miłośników zimowych kąpieli. Organizacja stara się zachęcić do tej formy jak największą liczbę mieszkańców Legnicy i nie tylko.

Wiadomo jest, że zażywanie kąpieli w przerębli bardzo wzmacnia organizm, uodparnia go na przeróżne choroby, a przede wszystkim podczas takiej kąpieli wydziela się ogromna liczba endorfin co widać po samych morsach – tam nikt nie jest smutny! Klub działa od stycznia 2014 roku. Zrzesza około 60 członków formalnych, organizuje eventy i akcje charytatywne.

Legnickie Morsy chętnie biorą udział w organizowanych w Legnicy imprezach, ich przedstawiciele odnoszą sukcesy w wielu imprezach sportowych.

Nie ograniczając się do propagowania aktywnego trybu życia tylko w okresie zimy, od początku działalności Legnickie Morsy organizują kilka spływów kajakowych rocznie i liczne wycieczki piesze i rowerowe. Corocznie goszczą na największych zlotach morsów w Mielnie i Kołobrzegu i chętnie odwiedzają zaprzyjaźnione kluby morsów z innych miast.

Od trzech lat organizują w Legnicy coroczny Bal Morsa, na którym bawi się kilkadziesiąt osób, nie tylko morsów, również ich przyjaciół. Najważniejsza jednak jest atmosfera podczas wspólnych kąpieli i możliwość zrelaksowania się w gronie przyjaciół, których z każdym rokiem przybywa! W sezonie zimowym można ich spotkać w każdą niedzielę na kąpielisku miejskim Kormoran w Legnicy przy ul. Kąpielowej 1, z którego Legnickie Morsy mogą korzystać dzięki uprzejmości OSiR Legnica.

W okresie mrozów w przeręblu można spotkać nawet ponad 50 osób ! Legnickie Morsy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na wypróbowanie najlepszego sposobu na życie w zdrowiu i radości w grupie pozytywnie zakręconych osób…

person
Prezes Paweł Pundyk
location_on
Adres ul. Warmińska 26/5, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
local_phone
telefon +48 601 163 550
KRS
KRS 0000553658
Loading icon