notes clear
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych POMOCNE DŁONIE

Stowarzyszenie Pomocne Dłonie powstało z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych oraz grupy osób chcących pomagać osobom niepełnosprawnym. Założyliśmy Stowarzyszenie w kwietniu 2015 roku.
Celem Stowarzyszenia jest dobrowolne, bezinteresowne niesienie pomocy i wspieranie osób niepełnosprawnych, a także kształtowanie nawyków estetycznych, oraz promocja zdrowego, optymistycznego i aktywnego stylu życia.
Głównym zadaniem jest organizowanie wszelkich form rehabilitacji leczniczej, turnusów i warsztatów rehabilitacyjno-instruktażowych oraz udzielanie pomocy rzeczowej i finansowej rodzinom osób niepełnosprawnych.
Pierwszą naszą imprezą była zorganizowana pod patronatem Galerii Piastów akcja „Kilometry lecą”, z której dochód przeznaczyliśmy na organizację turnusu rehabilitacyjnego. Stowarzyszenie „Pomocne dłonie” organizuje także aukcje
charytatywne, na które przedmioty otrzymujemy od malarzy, artystów i innych osób wielkiego serca. Obecnie Stowarzyszenie liczy 33 członków. Od dwóch lat jesteśmy organizatorem letniego turnusu rehabilitacyjnego nad morzem,
korzystają z niego osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. W bieżącym roku w lutym gościliśmy przedstawiciela firmy, która dysponuje nowoczesnym sprzętem tzw. cyber okiem, pomagającym osobom niepełnosprawnym w komunikacji z otoczeniem.
Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia www.pomocne-dlonie.pl , gdzie prezentujemy niektóre z wyżej wymienionych wydarzeń.

person
Prezes Elżbieta Wojszwiłło
location_on
Adres ul. Sosnowiecka 4, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
local_phone
telefon +48 509 302 505
KRS
KRS 0000439819
Loading icon