notes clear
Polski Związek Wędkarski Koło PZW „SUM” przy HM”LEGNICA”

12 stycznia 1977 roku odbyło sią założycielskie zebranie samodzielnego Koła PZW przy Hucie Miedzi i Zakładów Mechanicznych „LEGMET” w Legnicy.
Przyjęto nazwę Międzyzakładowe Koło „SUM” w Legnicy. Pierwszym Prezesem Zarządu Koła został wybrany kol. Jaśkiewicz Władysław
Prezesem zarządu koła, na kolejną kadencję, jest Jan Fabiś, główny specjalista ds. pracowniczych w hucie po nim pałeczkę prezesa przejął kol.
Dionizy Skulimowski i pracuje z wędkarzami już trzy kadencje. Koło od dwóch lat jest formalnym gospodarzem stawów w Lasku Złotoryjskim.
Dba o zarybianie, do którego przywiązuje bardzo dużą wagę. Wody Koła zarybiane są okoniem , karpiem . Narybek pochodzi z ośrodka zarybieniowego w Modlikowicach.
Zakup materiału w całości finansuje Zarząd Okręgu PZW W Legnicy. Działalność sportowa to głównie spławikowe zawody na wodach Jeziora Kunickiego,
organizowane o okresie od kwietnia do października każdego roku, w tym tradycyjnie na otwarcie i zamknięcie sezon, a także z okazji Dnia Hutnika.
Bierze w nich udział każdorazowo około do 20 wędkarzy. Średnio w trakcie zawodów zawodnicy wyławiają około do 50 kg, głównie uklei i leszcza.
Dużo pracy w działalność koła włożyli Franciszek Nadolny, Jerzy Walczak, Marian Witkowski, Do dziś czynnie działają w Zarządzie koła kol.
Kubicki Bogusław (jeden z założycieli Koła), kol Kozak Zdzisław wieloletni Kapitan Sportowy koła -5 kadencji organizacji zawodów. Członkowie koła,
około 200 z opłaconymi składkami, czynnie uczestniczą w ogłaszanym co roku Tygodniu Czystości Wód, sprzątając brzegi stawów wspólnie z przedstawicielami
uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy i wolontariuszami z KGHM.. Akcje czyszczenia wód Koło prowadzi z płetwonurkami ze straży pożarnej.
Uczestniczą także w pogadankach ze specjalistami, np. z ichtiologiem. Do koła należą głównie pracownicy, emeryci i renciści HM „Legnica”, ZM „Legmet”,
Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego, Instytutu Metali Nieżelaznych o/ Legnica, Pol-Miedź Trans, oraz innych zakładów zlokalizowanych na terenie huty.

person
Prezes Władysław Mieszkuć
location_on
Adres ul. Złotoryjska 194, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
local_phone
telefon +48 603 610 961
Loading icon