notes clear
Uczniowski Klub Sportowy „EUCO 87 LEGNICA"

Korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci grają w jednej drużynie.
Gra powstała na początku XX wieku w Holandii, a w 1987 roku w Legnicy został założony pierwszy klub w Polsce. Obecnie w korfball gra się w blisko 70 państwach na całym świecie. Jest czołową dyscypliną na World Games – największej imprezie sportów nieolimpijskich. Zespół składa się z czterech mężczyzn i czterech kobiet. Dwie pary z danej drużyny grają w strefie obrony, a dwie pary w strefie ataku. 
Punkty zdobywa się wrzucając piłkę do kosza umocowanego na 3,5 metrowym słupie. Co dwa punkty zawodnicy zamieniają się strefami – obrona staje się atakiem, a atak obroną.   Gra jest bezkontaktowa. Nie wolno także przemieszczać się z piłką, ani kozłować. Ruch i ciągłe próby uwolnienia się od przeciwnika to element, który zdominował grę dzięki czemu gra jest szybka.
Podczas gry zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością nagłego przyspieszenia tempa akcji, spostrzegawczością, dobrą koordynacją ruchową, zdolnością do przewidywania zachowań przeciwnika oraz uwalniania się od niego. W korfballu nie ma miejsca na “gwiazdorstwo”. Indywidualne umiejętności jednego zawodnika nie mogą zadecydować o zwycięstwie. Korfball to gra wyjątkowo zespołowa, prosta w nauce i dająca wiele satysfakcji. W korfball gra się zarówno w hali jak i na powietrzu. Mogą grać osoby o różnym poziomie predyspozycji sportowych. Wiele osób ceni sobie to hobby ze względu na fakt, że jest to doskonały sposób na utrzymanie formy.
Dzięki EuCO SA legnicka sekcja jest jedną z lepiej wyposażonych w kraju. Zajęcia przewidziane są dla klas: 1-3, 4-6, 7-8 oraz uczniów szkół średnich.

person
Prezes Adam Juniszewski
location_on
Adres
mail
Adres e-mail
local_phone
telefon +48 509 510 998
Loading icon