notes clear
Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej na Siedząco powstało 13 listopada 2012 roku i zrzesza osoby pełno i niepełnosprawne, które łączy pasja gry w siatkówkę. Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności z zakresu sportu i rehabilitacji na rzecz osób niepełnosprawnych, a w szczególności:

  • Propagowanie piłki siatkowej na siedząco.
  • Organizowanie zajęć sportowych dla sympatyków siatkówki.
  • Wyzwalanie inicjatyw w kierunku zwiększania uczestnictwa niepełnosprawnych w życiu sportowym.
  • Organizowanie i uczestnictwo w zawodach integracyjnych.
  • Prowadzenie drużyny piłki siatkowej na siedząco.
Stowarzyszenie ma na celu organizację zajęć nauki gry w piłkę siatkową na siedząco dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla osób niepełnosprawnych, jak również prowadzi drużynę siatkarzy na siedząco „LEGNICKI LEW”.
Treningi odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 18:00 do 20:00 w ZSI w Legnicy przy ulicy Wierzyńskiego pod kierunkiem trenera Pani Moniki Sokołowskiej.
Uczestnicy zajęć biorą udział w ogólnopolskich zawodach sportowych organizowanych dla tej dyscypliny sportu.
Drużyna legnicka przez pięć lat swojej działalności brała udział w wielu turniejach i Mistrzostwach Polski odbywających się we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Elblągu, Jeleniej Górze i Złotoryi. Drużyna miała możliwość grania z zespołami z innych krajów takich jak Niemcy, Włochy i Gruzja.
W grudniu 2016 „LEGNICKI LEW” wziął udział w IX Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Światowego Dnia Inwalidy i zdobył trzecie miejsce w tych rozgrywkach. W 2017 roku, drugi raz z rzędu drużyna legnicka zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco w Łodzi. W ramach propagowania piłki siatkowej na siedząco grali z nami czołowi zawodnicy siatkówki Panowie Mariusz Wlazły i Piotr Gruszka.

person
Prezes Mirosław Sosnowski
location_on
Adres ul. Palmowa 4, 59-220 Legnica
mail
Adres e-mail
WWW
Strona WWW www.spss.legnica.pl
local_phone
telefon +48 519 33 20 64
KRS
KRS 0000439819
Loading icon