notes clear

Wolontariusze z #TEAMLegnica podsumowali swoją działalność

Administrator , 09 paź 2018

400 osób wzięło udział (5 października) w I Gali Wolontariuszy, zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Było to podsumowanie blisko rocznej pracy i podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób wspierali budowę Centrum Wolontariatu Miejskiego i angażowali się w różnego rodzaju akcje, promujące ideę wolontariatu. 

- Jesteśmy cały czas na etapie wdrażania systemu zarządzania wolontariatem w mieście – mówi Jakub Należny, szef #TEAMLegnica. 

Na I Galę zaproszeni zostali społecznicy, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół, przedszkoli i innych podmiotów angażujących się w działania społeczne. 

Podziękowania i dyplomy otrzymało kilkadziesiąt osób, m.in.: ks. Jan Mateusz Gacek, Monika Spychalska, Kacper Pękala, Daniel Szpatowski, Katarzyna Sołowiej, Emilia Komarnicka, Bartosz Szynalski, Bartosz Wilk, Konrad Szynalski, Angelika Kulas, Dawid Ziętek, Paula Lewandowska, Marcel Czemarnik i Joanna Kruk. 

Za swoje działania wyróżnieni zostali także „Mali Bohaterowie” działający w #TEAMLegnica: Ksawery Spychalski, Fabian Kubera, Hubert Jurkowski, Wiktoria Prokopowicz, Natalia Jänsch, Izabela Szlachta, Mateusz Baranowski, Bartek Baranowski, Kacper Tomczyk, Michał Sudul, Filip Sudul, Kajetan Spychalski i Mateusz Wójcik. 

Wykład na temat wolontariatu zaprezentował Marcin Piotrowski – pomysłodawca i twórca Festiwalu Folkowisko. Galę uświetnił występ Studia Accantus. 

#TEAMLegnica zachęca wszystkich aktywnych, bez względu na wiek, chcących działać na rzecz i dla dobra innych ludzi, do udziału w projekcie i zostania wolontariuszem. Wystarczy wypełnić deklarację członkowską, która znajduje się na stronie internetowej miejskiego wolontariatu (www.team.legnica.eu), który już planuje kolejne przedsięwzięcia.

źródło: portal.legnica.eu

Loading icon