notes clear

„Tak oddycha Legnica” - cykl warsztatów

Administrator , 07 paź 2021

29 września br. w Centrum Wolontariatu Miejskiego (Rynek 19) odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów „Tak oddycha Legnica”. Są to bezpłatne spotkania dla osób potrzebujących rehabilitacji po przebytym Covid-19.Były to pierwsze warsztaty, a dwa kolejne seanse odbędą się na osiedlach: na osiedlu Kopernik (19.10, SDM Kopernik) i Piekarach (17.11, SDK Atrium)

„Tak oddycha Legnica” to projekt miejski i legnickiego szpitala wspierający mieszkańców potrzebujących rehabilitacji. Projekt zainaugurowano w czerwcu tego roku i promowano go przez okres wakacji. Teraz przyszedł czas na konkretne działania. Zaplanowano trzy spotkania w różnych częściach miasta. Ich inicjatorami są pracujący w szpitalu rehabilitanci.

Idea warsztatów edukacyjnych narodziła się z potrzeby pomocy osobom z powikłaniami po przebytym Covid-19. Ozdrowieńcy zmagają się często z następstwami choroby, wpływającymi na codzienne funkcjonowanie organizmu (spadek kondycji, duszność, zaburzenia koncentracji i pamięci) oraz osoby narażone na zachorowanie na Covid-19.

Warsztaty są prowadzone przez specjalistów z dziedziny fizjoterapii, dietetyki, neurologopedii, zajmujących się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie Covid-19 oraz pacjentami kardiologicznymi i neurologicznymi – mówi Justyna Bugała-Szpak, fizjoterapeutka i koordynatorka fizjoterapeutów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.W trakcie trwania warsztatów jest możliwość uzyskania konsultacji neurologopedycznej (testy pamięci, funkcji wzrokowo-przestrzennych, zaburzeń koncentracji i uwagi). Zajmuje się tym Jolanta Zdanowska, neurologopeda Oddziału Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, specjalista zaburzeń funkcji poznawczych.Loading icon