notes clear

Podjęliśmy próbę bicia rekordu Polski

Administrator , 14 lis 2018

11 listopada 2018 roku, w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj, Legnica podjęła próbę pobicia rekordu Polski w liczbie osób z kokardą narodową w barwach biało-czerwonych w jednym miejscu.

Na zorganizowanie takiej akcji wpadł Bartek Baranowski - Mały Bohater, który na co dzień jest wolontariuszem w Fundacji Mogę-Chcę-Potrafię. W samo wydarzenie włączyło się około 100 wolontariuszy. Pani Halina Pstrowska wraz z innymi seniorami z Legnickiego Centrum Seniora przygotowała kotyliony, które wolontariusze rozdawali 11 listopada br. na Stadionie Miejskim im. Orła Białego przed meczem Miedzi Legnica z Arką Gdynia. 

Dzięki determinacji wszystkich wolontariuszy udało się rozdać 1971 kotylionów. Jest to szczególna liczba, bowiem właśnie w tym roku został założony klub sportowy Miedź Legnica. 

Poprzedni rekord Polski ustanowił Poznań, skupiając w jednym miejscu 1319 osób. Nasza ekipa mocno się postarała i przebiła wynik poprzedniej miejscowości. Teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie z Biura Rekordów. 

Loading icon