notes clear

Otwarcie nowej siedziby Centrum...

Administrator , 24 wrz 2021

Na inaugurującą konferencję prasową prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił m.in. przedstawicieli KGHM Polskiej Miedzi SA, której wkładu w powstanie tej placówki nie da się przecenić. Wsparcie finansowe wyniosło ok. 100 tys. zł w ramach dotacji i projektu „Jestem CUdem”.Wraz z innymi partnerami, jak np. sklepem Leroy Merlin Polska, przekonaliśmy się, jak wielką rolę w działalności gospodarczej odgrywa filozofia społecznej odpowiedzialności biznesu. Wsparcie otrzymujemy też od księdza Mateusza Gacka, Honorowego Obywatela Legnicy.

- Legnickie Centrum Wolontariackie już od 4 lat jest stale rozwijającą się platformą wymiany doświadczeń młodzieży i międzypokoleniowych. To wielki projekt społeczny, promujący idee wolontariatu – mówił podczas konferencji prezydent Tadeusz Krzakowski. -To będzie miejsce głównie dla młodych ludzi, „którym się chce” i którzy działają na rzecz innych. To jest miejsce kreatywnych działań.Centrum Wolontariatu będzie też siedzibą pełnomocnika prezydenta Legnicy do spraw dzieci i młodzieży Jakuba Należnego.

- Należy też zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przy tworzeniu tego miejsca pracowała spora grupa wolontariuszy, młodzieży wraz z rodzicami. Poświęcili oni mnóstwo godzin, pomagając przy remoncie, wyposażeniu i wykończeniu pomieszczeń - dodaje Jakub Należny.

- Będzie aktywnie, kreatywnie i z pomysłem. Plan działań jest bardzo ambitny i zaprezentujemy go wkrótce, zapraszając do współpracy wszystkich legniczan - mówi Należny.

Centrum mieści się w Rynku (numer lokalu 19).


Loading icon