notes clear

Legnica od nowa, czyli młodzież w działaniu

Administrator , 30 wrz 2021

„Legnica od nowa, czyli młodzież w działaniu” – to projekt, który rusza właśnie w Legnicy. W ramach tej inicjatywy, koordynowanej przez Jakuba Należnego, pełnomocnika prezydenta ds. dzieci i młodzieży, organizowany będzie cykl spotkań dla młodzieży, która chce podzielić się swoimi odczuciami, spostrzeżeniami, czy uwagami na temat funkcjonowania miasta i tego, jak się w nim czują.


- Będzie to również przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli wyrazić siebie w luźny i swobodny sposób, powiedzieć, co ich trapi, czego się obawiają, co im się podoba, a co wymaga udoskonalenia – mówi Jakub Należny.

Co ważne, ten projekt ma na celu wyłonić spośród młodych osób grupę najbardziej zaangażowanej młodzieży, chętnej do działania w przestrzeni miejskiej.

- Spośród najbardziej zaangażowanych i świadomych uczestników utworzymy grupę liderską, którą zaprosimy do kolejnego etapu, a będzie nim utworzenie czegoś na wzór „Legnickiego Departamentu Młodzieży”, czyli ekipy, z którą będziemy pracować przez kolejne miesiące. To tylko umowna nazwa, bo chcemy, aby to młodzież była inicjatorem i pomysłodawcą rozwiązań, służących poprawie ich jakości życia – dodaje pełnomocnik prezydenta.

Do udziału zapraszamy uczniów wszystkich legnickich szkół. Pierwsze spotkanie z młodymi legniczanami odbędzie się 8 października 2021 r. o godz. 17.00 w siedzibie Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica (Rynek 19).

Loading icon